Návrh obývacího pokoj v rodinném domě Pardubice

Práce: Návrhy interiérů
Realizováno: 2014
Lokalita:: Pardubice

Majitelům staršího domku v Pardubicích po létech rekonstrukce docházel nejen dech, ale především inspirace. Proto se obrátili na naše studio s žádostí o návrh obývacího pokoje.

Jednalo se o velkou místnost s kuchňskou linkou a jídlením koutem. Kuchyňská linka byla před pár lety vyrobena na míru a tak nebyl důvod k její výměně. Naopak jsme doporučili výměnu podlahy. Při její volbě neměli majitelé vůbec šťastnou ruku. Šlo o dřevěný dekor v selském stylu, který si bohužel absolutně nesedl s dekorem kuchyňské linky. 

 Kvalitní návrh vám ušetří zbytečné výdaje.

Dalším krokem bylo navržení nového uspořádání , tak aby rozložení nábytku mělo určitou logiku a vzhledem k velké rozloze, nešlo jen o obestavění stěn s obrovským nevyužitým protorem uprostřed.

Při navrhování je nutné pracovat s prostorem. Jen tak docílíte harmonického celku.

Aby jsme docílili  propojení jednostlivých částí pokoje do jednotného celku, rozhodli jsme se dále pracovat s materiály použitými již na kuchňské lince. U vlastního návrhu pokoje bylo nutné vyřešit uložení velkého množství knih, které dosud čekaly v krabicích na půdě. Navrhli jsme moderní stěnu ve tvaru písmene L. Díky různým hloubkám skříněk a výškovým rozdílům v hlavní části nepůsobi stěna mohutným dojmem a naopak získala na dynamičnosti a originalitě.  Čelní pohledová část postupně přechází v knihovnu s posuvnými dvířky ve střední části. Majitelé tak mohou rychlým pohybem docílit různého uspořádání a designové změny.

Manželé si ještě před naší spolupráci zakoupili kanadská kamna s jejichž designem byli od počátku nespokojeni. Pro jejich optické potlačení jsme navrhli obložit stěnu za nimi břidlicovým kamenem. Vzhledem k tomu, že paní domu projevila přání na světle působící místnost, vypracovali jsme i návrh se světlou variantou kamene. Obě varianty korespondují s ostaním navrhovaným zařízením. Záleží jen jakého pocitu budou majitelé chtít docílit.

Verze se světlou podlahou. Verze se světlou podlahou.
Verze s hnědou podlahou. Verze s hnědou podlahou.
Verze s tmavou podlahou. Verze s tmavou podlahou.
Detail stěny - nákres. Detail stěny - nákres.
Barevná varianta - světlý kámen. Barevná varianta - světlý kámen.
Barevná varianta - břidlice. Barevná varianta - břidlice.

Zpět na realizace Obývací pokoje | Zobrazit všechny realizace