Kanceláře Ústí nad Orlicí

Práce: Návrhy interiérů, Návrhy kanceláří, Rekonstrukce, Realizace
Realizováno: 2015
Lokalita:: Ústí nad Orlicí

Přízemí rodinného domu v Ústí nad Orlicí bylo věnováno zázemí rodinné firmy. O celkové rekonstrukci domu se dovíte více na Dům v Ústí nad Orlicí.

Protože chodba je společná pro přístup do soukromé části domu a zároveň ji přícházejí i klienti a obchodní partneři, chtěla jsem vytvořit příjemný, lehce reprezentativní veřejný prostor. Navrhla jsem proto oživit stěny uměle vytořenými nikami s prostorem pro vázy, jejichž dřevěné obložení vytváří dojem obrazu. Náladové osvětlení nik zároveň poslouží večerní orientaci.

Motiv niky se ještě zopakoval v zasedací místnosti. Ta díky svému určení k obchodním jednáním je pojata opět reprezentativněji. V nice je tady umístěno nasvícené logo firmy. Protější dekorační stěny je možné využít k výstavě vzorků nebo květin. Další místnosti firmy jsou řešeny s ohledem ke své funkci. Kancelář pro 4 osoby s dostatkem pracovního místa i  úložných prostor.

Nejmenší místnost slouží jako kuchyňský kout a zároveň jako sklad vzorků. Netradiční řešení kuchyně umožnilo zabudovat lednici, mikrovlnku , dřez i barový pult, který zároveň slouží jako předěl mezi kuchyní a skladem. Jednotlivé zóny jsou navíc zdůrazněny sníženým barevným stropem.

Poslední z veřejných prostor přízemí jsme využili k umístění sociálního zařízení. Protože místnost je poměrně dlouhá a úzká, snažila jsem se o její optické zkrácení. K tomuto účelu jsem vybrala tzv. kamennou tapetu, jejiž tmavá barva i struktura opticky přiblíží stěny k sobě. Výhodou této tapety je i její ohebnost, takže se dá použít i na obklad nábytku. Jako u  navržené umyvadlové sestavy. Díky zopakování barvy i struktury se navíc jednotlivé části zařízení  propojily do harmonického celku.

 č.1
 č.2
 č.3
 č.4
 č.5
 č.6
 č.7
 č.8
 č.9
 č.10

Zpět na realizace Kanceláře | Zobrazit všechny realizace