Dům v Ústí nad Orlicí

Práce: Návrhy interiérů, Návrhy kanceláří, Rekonstrukce, Realizace
Realizováno: 2015
Lokalita:: Ústí nad Orlicí

Projekt, ze kterého jsem měla od počátku velkou radost. Nejenže se jednalo o první projekt takového rozsahu,komplexní návrh 3podlažního domu, ale hlavně mě majitel oslovil v době, kdy z původního domu zůstaly prakticky jen obvodové zdi.

Tedy z pohledu interiérového designéra v nejvhodnější době. Od počátku jsem proto nebyla svazována žádným omezením v podobě nevhodných dispozic nebo rozvodů apod.

Základním zadáním bylo přetvořit dům ze 70 let v moderní stavbu, sloužící pracovním i soukromým účelům.

Přízemí mělo logické uspořádání místnosti, jejich rozdělení plně vyhovovalo potřebám firmy. K malým úpravám dispozic jsme tak přikročili pouze v soukromé části domu. V prvním patře zrušením příček vznikl jeden otevřený celek, více vyhovující životnímu stylu mladého páru.

Celá spolupráce probíhala od počátku velmi lehce. Přáním majitele bylo ladit interiér především v soukromé části do hnědobéžových tónů. S doporučením finančně se držet spíše střední třídy bez "designérských výstřelků". Toto bylo prakticky jediné omezení, jinak jsem měla v návrzíh volnou ruku.

Snadno jsme postupovali v návrzích od místnosti k místnosti. Jedinou malou změnu jsme provedli v řešení skladu. Původně navržený lankový systém byl nahrazen stabilnější konstrukci. Řešení  místností si můžete prohlédnout pod jednotlivými články. Kanceláře Ústí a Soukromý byt Ústí.

 

původní stav - vstupní chodba původní stav - vstupní chodba
původní stav - budoucí kuchyňka původní stav - budoucí kuchyňka
původní stav- vstup do budoucí ložnice původní stav- vstup do budoucí ložnice
původní stav- budoucí OP s kuchyní původní stav- budoucí OP s kuchyní
původní stav- budoucí OP a koupelna původní stav- budoucí OP a koupelna
realizace kuchyně realizace kuchyně
realizace kanceláře realizace kanceláře

Zpět na realizace Celkové rekonstrukce bytů a domů | Zobrazit všechny realizace