Příběh vzniku kuchyně v Hradci Králové

Práce: Návrhy interiérů, Rekonstrukce, Realizace
Realizováno: 2015
Lokalita:: Hradec Králové

Spousta lidí má stále zkreslenou představu o práci interiérového designéra. Často srovnávají cenu za návrh od bytového architekta s návrhem, který obdrží v kuchyňském , koupelnovém  či jiném studiu.  Vždyť tam dostali návrh za 2 hodinky a hlavně zdarma. 

Právě věnovaný čas je jedním ze základních rozdílů mezi návrhem na míru od interiérového designéra  a rychlou skládačkou od jakéhokoliv výrobce či dodavatele nábytku. Navíc všichni zmiňovaní mají obvykle 30% rabat na každý kousek, který si u nich objednáte. Takže cena návrhu je trochu skryta.

Obrovskou devizou oproti těmto studiím je, že bytový designér řeší návrh komplexně. tzn. nejen samotnou kuchyňskou linku, ale i další části místnosti. Často je i nezávislý a tak vám doporučí opravdu  jen to co je pro vás nejvhodnější.

Ráda bych proto v tomto článečku objasnila postup návrhu na jedné konkrétní kuchyni, která vznikala pro manželský pár z Hradce Králové. 

 

1. Krok SEZNÁMENÍ

Prvním krokem je vždy důkladné seznámení se s prostorem  a snaha o co nejbližší poznání přání a představ klienta a jeho životního stylu.
Proto všem klientům nabízím 1 nezávaznou schůzku ZDARMA. Pokud je místo k realizaci již vybudováno, přijíždím přímo na dané místo. Teprve na základě získaných informací vytvářím cenovou nabídku.

Manželský pár z Hradce Králové mě oslovil s požadavkem na rekonstrukci kuchyně v rodinném domě. Vzhledem k velikosti místnosti i světelným podmínkám bylo od počátku jasné, že se budeme držet světlých barev. Paní projevila zájem mít co možná největší úložný prostor, proto jsme řešily variantu skříněk až ke stropu. Dalším přáním byl velký stůl, který by byl v každodením provozu minimálně pro 4 osoby s možností rozkladu až pro 8lidí.  Vzhledem k tomu, že se jednalo o rekonstrukci kuchyně a majitelé si nepřáli investovat do nových rozvodů, měli jsme i jasně vymezený prostor pro umístění dřezu.

 

2.Krok DISPOZICE

Abych se co nejvíce dokázala přiblížit přáním investora je návrh rozporcován do několika fází.Vytvoření správných dispozic je základem k vytvoření každého dobrého návrhu.

V tomto konkrétním případě jsme byli poměrně limitování velikostí kuchyně a již stávajících rozvodů, takže dispoziční uspořádání kuchyně bylo jednoznačné.  Kuchyňská linka ve tvaru písmene L. Klientům jsem předložila 4 varianty řešení kuchyňské linky.

Oproti původnímu záměru se  klientli rozhodli pro vzdušnější řešení linky. A tak jsem předložila řešení č. 5. Toto řešení investorům vyhovovalo nejvíce a tak jsme mohli přejít k dalšímu kroku .

 

3. Krok  VÝBĚR MATERIÁLů

Dalším zásadním rozdílem mezi návrhem kuchyně od bytového architekta je komplexní řešení prostoru. Nejedná se tedy jen o návrh kuchyňské linky vytržený z kontextu celé místnosti  ale i o orientaci místnosti dle světových stran a tím působení světelných podmínek, řešení podlah, osvětlení, barevnosti stěn , případně i dekorací včetně květin.

Kuchyň mých klientů díky původním materiálům a barevnému řešení působila menším dojmem než ve skutečnosti byla. Proto jsme se hned od počátku s majitelkou dohodly na bílé lince ve vysokém lesku v kombinaci s dřevěným dekorem a rovněž  podlahou v dekoru dřeva pro teplejší pocit.  Stejně jako u dispozic i při barevném řešení jsem předložila několik variací na danou barevnost. 

Pro  ozvláštnění linky jsem navrhla použití dekoru písečných dun na skleněném obkladu. Vybrala jsem 2 dekory a klienti si dodali ještě jeden dle vlastního výběru. Všechny 3 jsem zapracovala do grafického návrhu. 

Dalším bodem bylo doladění konkrétních materiálů. Na další schůzku jsme se tedy opět sešli v místě realizace , kdy si investoři mohli "ošahat"reálné vzorky všech použitých materiálů a na vlastní oči vidět jejich vzájemnou sladěnost, ale hlavně skutečné odstíny v reálných světelných podmínkách.

 

 4.Krok  DOPLŇKY a LADĚNÍ

Výběr správného osvětelní , doplňků i barevného řešení stěn propojí jednotlivé prvky do harmonického celku.

V návrhu kuchyně v Hradci Králové tou pomyslnou  třešničkou bylo např. osvětlení nad stolem, které ještě podtrhlo použité materiály a dodalo celé kuchyni punc luxusu.

 

Výslednou podobu a srovnání před a po najdete na  facebooku gb DESIGN

 a pokud se  Vám změna líbí,  věnujte nám palec nahoru .

 

 

 

konečná podoba kuchyňské linky konečná podoba kuchyňské linky
návrh dispozic č:1 návrh dispozic č:1
návrh dispozic č:2 návrh dispozic č:2
návrh dispozic č:3 návrh dispozic č:3
návrh dispozic č:4 návrh dispozic č:4
návrh dispozic č:5 návrh dispozic č:5
varianta barevného  řešení č.1 varianta barevného řešení č.1
varianta barevného  řešení č.2 varianta barevného řešení č.2
varianta barevného  řešení č.3 varianta barevného řešení č.3
grafické zobrazení motivu písečné duny č:1 grafické zobrazení motivu písečné duny č:1
grafické zobrazení motivu písečné duny č:2 grafické zobrazení motivu písečné duny č:2
grafické zobrazení motivu písečné duny č:3 grafické zobrazení motivu písečné duny č:3
varianta stolu bílá noha varianta stolu bílá noha
varianta stolu dřevěná noha varianta stolu dřevěná noha
varianta stolu v chromu varianta stolu v chromu
konečná podoba kuchyňské linky konečná podoba kuchyňské linky

Zpět na realizace Kuchyně na míru | Zobrazit všechny realizace