Luxusní Onyxová kuchyně Pardubice

Práce: Návrhy interiérů
Realizováno: 2014
Lokalita:: Holice

K návrhu této kuchyně jsme byli přizváni až ve stádiu jejího rozpracování. Jasné bylo uspořádání do U, o které si tento prostor přímo říkal. Klient měl také přesnou představu o spotřebičích. Do linky měly být zakomponovány špičkové spotřebiče Miele včetně vestavného kávovaru a ohřevné zásuvky. Přestože původním záměrem bylo zakomponování malé vinotéky, rohodl se investor tento prvek vypustit. 

Hlavním zadáním bylo použití  Tiger Onyxu, který byl již v době návrhu objednán . Onyx se úžasný kámen , který má jedinečnou vlastnost propustnosti světla. Bylo proto rozhodnuto o jeho použití namísto klasického obkladu a pro zesílení efektu přidáno nasvícení zadní stěny. Kompletně tak vynikne barevnost a jedinečnost onyxu.

Vzhledem k požadavku na luxusní kuchyni, bylo nutné hledat i mezi luxusními materiály. Dřevěné části kuchyně tak budou vyrobeny z palisandrové dýhy. Doplňující barvou pro ostatní části jsme navrhlu černou ve vysokém lesku. Pracovní deska z černého umělého kamene tak nádherně koresponduje s černým odsavačem par i černým dřezem. Celá kuchyně ve zvoleném barevném spektru působí luxusně a především dává vyniknout originalitě podsvíceného onyxu, který se zaslouženě stává dominantou kuchyně. Zároveň se tak podařilo obrátit nevýhodu poměrně malého tmavého prostoru v přednost.

Na přilehlou stěnu kuchyně byla klientům navržená zelená stěna tzv. vertikální zahrada, která do prostoru přináší další přírodní prvek. V domě se tak potkávají 4 živly - kámen, dřevo, voda a oheň. Pohledový krb je plánovaný mezi kuchyni a jídelním koutem .

Pro ilustraci a možnost volby byla klientům předložena i kombinace palisandru s bílými prvky.

 

Onyxová kuchyně v kombinaci s bílou. Denní pohled. Onyxová kuchyně v kombinaci s bílou. Denní pohled.
Onyxová kuchyně v kombinaci s bílou. Denní pohled. Onyxová kuchyně v kombinaci s bílou. Denní pohled.
Onyxová kuchyně v kombinaci s bílou. Večerní pohled. Onyxová kuchyně v kombinaci s bílou. Večerní pohled.
Onyxová kuchyně v kombinaci s černou. Denní pohled. Onyxová kuchyně v kombinaci s černou. Denní pohled.
Onyxová kuchyně v kombinaci s černou. Večerní pohled. Onyxová kuchyně v kombinaci s černou. Večerní pohled.
Onyxová kuchyně v kombinaci s černou.Večerní pohled. Detail. Onyxová kuchyně v kombinaci s černou.Večerní pohled. Detail.
Onyxová kuchyně v kombinaci s černou.Celkový pohled. Onyxová kuchyně v kombinaci s černou.Celkový pohled.
Zvolený Onyx Tiger. Zvolený Onyx Tiger.

Zpět na realizace Kuchyně na míru | Zobrazit všechny realizace