Rekonstrukce koupelny Pardubice

Práce: Návrhy interiérů, Rekonstrukce, Realizace
Realizováno: 2014
Lokalita:: Frenštát p/R

Byli jsme osloveni starším manželským párem v důchodovém věku s žádosti o návrh koupelny a rekonstrukci bytového jádra. Manželé se rozhodli pro výměnu umakartového jádra a celkovou rekonstrukci koupelny. S ohledem na možnost zhoršení zdravotního stavu a kondice. Tzn. výměnu vany za sprchový kout.

Jelikož se oba těžce vzdávali možnosti relaxace ve vaně, hledali jsme řešení , jak do maého prostoru vměstnat vanu i sprchový kout. Jediným možným řešením bylo spojení koupelny a toalety. Díky tomu, že v bytě žijí pouze dva, nezdálo se toto řešení velkou komplikací.

Dalším netradičním řešením, které jsme navrhli je vyzdění výklenku pro pračku, která tak stojí prakticky mimo koupelnu a paní domu vznikl další úložný prostor. Koupelna zůstala nezahlcena a zadní stěnu výklenku je možné využít na umístění topného žebříku.

Navržené obklady firmy RAKO napomáhají opticky zvětšit prostor. Stejně jako velké zrcadlo umístěné nad poličkou obloženou mozaikou. Zajímavý prvek mozaiky se decentně objevuje na několika místech a spojuje koupelnu do harmonického celku.

Perspektivní pohled. Perspektivní pohled.
Pohled od vany. Pohled od vany.
Velké zrcadlo napomáhá opticky zvětšit místnost. Velké zrcadlo napomáhá opticky zvětšit místnost.
Pohled od dveří. Pohled od dveří.
Průběh rekonstrukce. Vyzděný sprchovací kout. Průběh rekonstrukce. Vyzděný sprchovací kout.
Průběh rekonstrukce. Sprchovací kout. Průběh rekonstrukce. Sprchovací kout.
Průběh rekonstrukce. Průběh rekonstrukce.

Zpět na realizace Koupelny | Zobrazit všechny realizace