Koupelna s podsvíceným polodrahokamem Hradec Králové

Práce: Návrhy interiérů, Realizace
Realizováno: 2017
Lokalita:: Hradec Králové

Neznám interiérového designéra, který by neobdivoval vilu Tugenhat s nádhernou onyxovou stěnou. Cenově je však tento polodrahokam pro většinu zájemců o nové bydlení nedostupný. V dnešní době jsou však již dostupné nové materiály, které dokážou spoustu tradičních poměrně dobře imitovat a tím je alespoň částečně nahradit. A to za nesrovnatelně nižší cenu. 

Takovým novým mateiálem je např. akrylátové sklo z řady Light. Nabízí širokou škálu dekoru v různém zbarvení od světlého, mramor imitujícího,až po zmiňovaný onyx. Stejně jako přírodní onyx jsou i "akrylátové polodrahokamy" světlopropustné a jejich kresba se tak při podsvícení znásobí.

Tuto vlastnost jsem využila při navrhování koupelny, která má i přes své malé rozměry sloužit k pohodlné relaxaci mladého páru. Klientům jsem vzhledem k rozměrům místnosti , nedoporučovala rohovou vanu a navrhovala několik dalších dispozičních řešení koupelny. Přestože uznávali všechny mé argumenty, rohové vany LOVESTORY od Ravaku se vzdát nechtěli. Ta pro ně splňuje představu pohodové relaxace.

Aby se místnost alespoň opticky zvětšila, je celá jedna stěna pokryta velkoplošným zrcadlem. V zrcadle se navíc krásně odráží podsvícená stěna. Sousední stěny jsou již obloženy pouze jednoduchým bílým obkladem. Kontrastní hnědý pruh je dlažba imitující dřevěnou podlahu.

Ve stejném dekoru je navržena i samostatná toaleta. Akrylátové sklo použité v koupelně je tady zastoupeno pouze úzkým proužkem, ale již bez podsvícení.

Stejný dekorační prvek, tedy podsvícený polodrahokam, tentokrát však v imitaci světlého mramoru, bude využitý i v kuchyni spojené s obývacím pokojem.

 

 

 č.1
 č.2
 č.3
 č.4

Zpět na realizace Koupelny | Zobrazit všechny realizace