Rezidence pod Zámčí - Hradec Králové

Práce: Návrhy interiérů, Realizace
Realizováno: 2017
Lokalita:: Hradec Králové

Jedním z komplexních návrhů interiéru v roce 2017 byl návrh bytu pro mladý pár v developerském projektu v Hradci Králové.  Přáním klientů byl moderní,ale útulný interiér. Z barevného spektra měly převládat hnědé tóny.

Výzvou bylo především dispoziční řešení, kdy jsme zasahovali  do umístění dělících příček. Protože klienti se na mě obrátili v dostatečném časovém předstihu, nebyl problém dispozice uzpůsobit na míru jejich potřebám.  např. jeden z pokojů byl rozdělený na "dámskou" část věnovanou samostatné šatně včetně toaletního stolku, druhá o něco menší část pokoje pak měla sloužit jako kutílský kumbál pro manžela.

Jasno měli klienti i ohledně koupelny, které je věnovaný samostatný článeček zde. Do kuchyňské linky se tak muselo kromě standartního zařízení vejít i pračka se sušičkou. Kuchyňká část byla navíc omezena vstupem z chodby a tak je linka v této části zůžená. 

Nevýhodu jsem se ale snažila využít a tato část linky se stala zajímavou dekorací místnosti. Na zadní stěnu bylo použito akrylátové sklo, které  je stejně jako přírodní onyx světlopropustné. Večerní podsvícení tak dodává hlavní obytné místnosti zajímavý rozměr.

Pro Tv jsem původně navrhovala jiné umístění, ale klienti dali přednost navýšení úložného prostoru. Televize bude využívána pouze minimálně.

Dalším originálním prvkem je řešení ložnice , kde se hlavním dekoračním prvkem stává černobílá tapeta. Klientka má úžasné fotografie na kterých je zachycena s vlky a tak by bylo škoda tento prvek  nevyužít. Na vizualizacích je ovšem použita ČB fotografie z řady Mylovt.

 

 

 č.1
 č.2
 č.3
 č.4
 č.5
 č.6
 č.7
 č.8

Zpět na realizace Komplexní návrhy interiéru bytů a domů | Zobrazit všechny realizace