Chelsea v Pardubicích

Práce: Návrhy interiérů, Rekonstrukce, Realizace
Realizováno: 2015
Lokalita:: Pardubice

S manžely Hlouškovými jsem se poprvé setkala na bytové show v Hradci Králové. V té době právě řešili stěhování do nového bytu. Dohodli jsme se, že jakmile proběhne přesun do nového budou mě kontaktovat. K mé radosti se opravdu brzy ozvali. Po první nezávazné schůzce jsme se rychle dohodli na spolupráci.

Původním přáním manželů bylo vytvořit návrh pokoje pro téměř dospělé syny, který by se v boudoucnu vyměnil s ložnicía mohl sloužit k jejich občasnému přespávání. Vzhledem k velikosti obou místností a velmi specifickému zadání, co bude nutné do chlapeckého pokoje umístit, jsem klientům navrhla , provést výměnu okamžitě a dělat tak pokoj na míru daným potřebám.

Spolu s pokojem pro syny jsme tedy začali řešit i budoucí podobu ložnice. Více o tomto návrhu najdete ZDE.

Pokoj pro kluky byl díky jeho velikosti opravdu oříšek. Jiné řešení než vše vyrobit na míru nepřicházelo v úvahu. Doslova jsme bojovali o každý centimetr. Navíc na  počátku vlastní realizace  se ukázaly problémy s vlhnutím stěn. Potřebná sanace stěn ubrala z již tak malého pokoje dalších 10 cm.

Do pokoje o rozměrech 3,5 x 3,5 metrů bylo nutné umístit dvě postele pro dospělé ( jedna z nich rozkládací na dvojlůžko) velký pracovní stůl, skříně na oblečení, úložné prostory na velkou sbírku CD a artefaktů oblíbeného fotbalového klubu, TV další pracovní místo pro 2 syna. To vše tak, aby se dalo v pokoji pohybovat bez omezení a zároveň pokoj nepůsobil zahlceně nábytkem.  

Protože jeden ze synů je obrovským fandou fotbalového klubu Chelsea, nabízela se varianta tento zájem v návrhu využít. Proto jsem navrhla tapetu na míru, kde z pozadí vystupuje znak klubu. Zajímavá struktura betonu vnáší do pokoje moderní prvek a potřebnou dynamiku. I celý barevný koncept vychází z klubových modrobílých barev.

 

 

 č.1
 č.2
 č.3
 č.4
 č.5

Zpět na realizace Dětské pokoje | Zobrazit všechny realizace