Soukromý byt Ústí nad Orlicí

Práce: Návrhy interiérů, Rekonstrukce, Realizace
Realizováno: 2015
Lokalita:: Ústí nad Orlicí

Návrh řešení interiéru soukromého bytu v Ústí nad Orlicí byl součástí celkové rekonstrukce domu ze 70.let.  Více o celkové rekonstrukci i fotografie z původního stavu domu najdete v článečku Dům v Ústí nad Orlicí, řešení spodního patra, které bylo věnováno zázemí rodinné firmy pak Kanceláře Ústí nad Orlicí.

Z původního domu nám zůstaly prakticky pouze obvodové zdi. K vybourání vnitřních příček nás vedl nejen požadavek na celkové prosvětlení bytu, ale i přání využít půdní prostory a přeměnit je v samostanou ložnici. V soukromé části domu tak vznikl velkorysý  2+KK mezonetového typu.

Určitým oříškem bylo vybudování pohodlného schodiště do horního patra. Limitem byla nejen "malost" samotného prostoru, ale i výška obou partnerů. Majitel měří 2m, což ovlivnilo např. i výšku kuchňské linky. Mladému páru jsem navrhla řešení schodiště s jakýmsi nástupním mezistupněm. Díky tomuto řešení  má schodiště příjemný sklon a navíc majitelka získala bonusem relaxační koutek ke čtení. Kromě vestavných skříní zabudovaných pod schodištěm se do prostoru podařilo umístit i prostornou knihovnu s dalším množstvím úložných přihrádek.

Otevřená dispozice bytu tak umožnila vměstnat do  malého prostoru několik funkcí, bez pocitu přeplněnosti.

Dalším netradičním řešením byly např. úložné prostory v ložnici, která byla na přání majitelky řešena v odlišné barevnosti od zbývající části bytu nebo podhledové osvětlení v obývacím pokoji.

 č.1
 č.2
 č.3
 č.4
 č.5
 č.6
 č.7
 č.8
 č.9
 č.10
 č.11
 č.12
 č.13
 č.14

Zpět na realizace Celkové rekonstrukce bytů a domů | Zobrazit všechny realizace