Rekonstrukce kuchyně a obývacího pokoje Pardubice

Práce: Návrhy interiérů, Rekonstrukce, Realizace
Realizováno: 2016
Lokalita:: Pardubice

Klienti mě oslovili s požadavkem na rekonstrukci kuchyně. Ta měla být provedena včetně revitalizace obývacího pokoje a vstupních prostor tak, aby vše bylo propojeno do harmonického celku.

Vzhledem k tomu, že klienti měli moderně vyhlížející nábytek z kvalitní dýhy červené třešně v kombinaci s bílým vysokým leskem, bylo rozhodnuto o dekoru dřeva, který by se měl objevit i na dalších zařízovacích prvcích. Všechny místnosti bude navíc sjednocovat dlažba ve stejném dekoru.

Původní kuchyňská linka byla rovněž v dekoru červené třešně. Aby se nejednalo pouze o výměnu staršího typu linky za modernější verzi, navrhla jsem  trochu netradiční  "levitující" skříňovou sestavu pro zabudovanou lednici, obloženou dýhou ve stejném provedení jako na ostatním nábytku. Hlavní část linky uspořádané do L, jsou pak v bílém vysokém lesku. Zadní stěny jsou obloženy grafosklem v šedobéžovém odstínu. 

Z mého pohledu bylo v obývacím pokoji potřeba vyřešit především zadní stěnu za sedačkou.

Sedací souprava je z bílé kůže a proto bylo třeba najít  řešení v kontrastní barevném spektru, aby sedačka působila ukotveně a "neztrácela se" v prostoru.

Pro rozbití velké plochy, jsem navrhla vytvoření jakési odkládací rampy olemované opět červenou třešní a horní část obložit přírodním quartzitem, ve kterém se zobrazují všechny barvy použité v interiéru.

Aby prvek v interiéru  nepůsobil nahodile či nadbytečně, je vhodné jej vždy zopakovat. Třeba v menším detailu.

 V tomto interiéru jsem doporučila ještě quartzitem obložit malou stěnu u jídelního stolu.  A také jednu stěnu ve vstupní hale. Netradičním doplňkem ve stupu je pak váza Serrallungo se zabudovaným LED osvětlením, která tak zároveň slouží jako noční či náladové osvětlení.

 

Celkový pohled večerní
Celkový pohled denní
Kuchyňská linka večerní pohled
Kuchyňská linka denní pohled
Detail levitující skříňové sestavy
Detail skříňové sestavy
Večerní osvětlení
Jídelní stůl
Vstupní hala s vázou Serralungo
Rozsvícená váza Serralungo

Zpět na realizace Celkové rekonstrukce bytů a domů | Zobrazit všechny realizace